National Programs

Girişimcilik Dünya Kupası (Entrepreneurship World Cup) 

Girişimcilik Dünya Kupası Misk Global Forum, Global Girişimcilik Network’ü (GEN) ve Global Eğitim ve Liderlik Vakfı stratejik ortaklığında düzenlenmektedir. EWC Türkiye Ulusal Yarışması bu yıl Türkiye’deki girişimcileri geliştiren, destekleyen etkili programlar yapmak ve politikalar belirleyip uygulayarak Türkiye’nin girişimcilik ekosistemini güçlendirmek amacıyla kurulan GEN Türkiye Ulusal Organizatörlüğünde gerçekleştiriliyor.  Başvuru için tıklayın.

Global Girişimcilik Haftası (Global Entrepreneurship Week)

Türkiye’de 2008’den beri her Kasım ayında 170 ülkeyle aynı anda kutlanan Global Girişimcilik Haftası (GGH), STK ve üniversitelerden oluşan 20 kurumun desteğiyle, Habitat Derneği sekreteryasında düzenleniyor.

Ana amacı gençlerin, girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak değerlendirmelerini teşvik etmek olsa da GGH; STK’ler, üniversiteler, girişimciler, yatırımcılar, özel sektör, medya ve kamu kurumlarının dahil olduğu, ekosistemde faaliyet gösteren 300’den fazla paydaş kurumu bir araya getiren bir platform haline geldi.

Startup Huddle Istanbul

Her ay 2 erken aşama girişimci kendi fikirlerini paylaşma ve startuplarını tanıtma imkanı bulup, katılımcı olan diğer girişimcilerden, mentorlardan ve konuklardan projelerini nasıl geliştirebileceklerine ve ilerletebileceklerine dair geri bildirim alırlar. Her sunum 6 dakika sürer ve her sunum sonrası 20 dakika boyunca soru cevap ve geri bildirim zamanı gerçekleşir.

Programın amacı yerel girişimcilerin gelişmesi ve girişimcilik ekosisteminin güçlenmesidir. Yerel girişimci komünitesini güçlendirecek ve komünitenin girişimleri besleyeceği bir ortam organize edilir.

Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu (G3 Forum)

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını nedeniyle bu yıl online olarak düzenlenen Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu, girişimci ve girişimci adaylarını bir araya getiriyor. TOBB, Habitat ve GEN Türkiye ev sahipliğinde bu yıl 22 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirildi.